Nabídka vín
Často hledané

QUINTA do CASAL BRANCO DOC Tejo Sauvignon Blanc (suché, bílé)

Cena: 159 Kč Není skladem

Popis zboží

Réva: Sauvignon Blanc

Region: Ribatejo Almeirim, Portugalsko

Barva: citronově žlutá se zeleným odrazem

Charakteristika: Ovocná lehce kořeněná vůně se stopou zeleného pepře  a limetek. Chuť je hebká, živá, lehce kořeněná s vyváženou kyselostí a se stopou po kopřivách jenž je  typická pro odrůdu Sauvignon Blanc.  Dlouhá dochuť na patře svědčí o  dobré struktuře vína.

Podáváme k: bílá masa, ryby, plody moře, těstoviny, sýry, sezonní jídla

Teplota: 8°C - 10°C; Alkohol: 12,5% obj.; Láhev: 0,75 l

Půda: písčitá, Klima: středomořské

suché bílé víno

   Portugalsko bezpochyby patří mezi vinařské velmoci a pro našince je to tak trochu exotická země. Portugalci jsou mistři ve výrobě vína již po mnoho staletí. Jejich postupy výroby jsou vyprecizované do nejmenších detailů a někdy se poněkud liší od výrobních postupů používaných v ostatních evropských zemích.

Portugalská vína můžeme obecně zhodnotit jako elegantní, přívětivá, někdy výrazná a velmi lahodná. Hodí se jakémukoliv pokrmu z ryb, těstovin, bílých mas a pikantním pokrmům asijské kuchyně. Při výběru konkrétního vína jen velmi těžko uděláte chybu. Hrozny použité pro výrobu tohoto vína pocházejí ze samostatné vinice staré 12 let. 

Výrobce: Casal Branco-Sociedade de Vinhos S.A., Quinta do Casal Branco - E.N. 118, Km 69, 2080-187 Almeirim, Portugalsko

Alergeny

Obsahuje siřičitany

Složení a informace

akce0

Odeslat honocení produktu