Nabídka vín
Často hledané

FALCOARIA Grande Reserva red DOC Tejo (suché červené)

Cena: 699 Kč Není skladem

Popis zboží

Hrozny: Castelao, Trincadeira, Cabernet Sauvignon, Touriga Nacional, Petit Verdot, Alicante Bouchet

Region: Ribatejo, Almeirim, Portugalsko

Barva: sytě rubínově červená

Charakteristika: Excelentní a intezivní aroma se stopou ostružin, borůvek, malin a s lehkým nádechem kakaa a tabáku. Chuť je elegantní v začátku rozvíjející plnou strukturu a potenciál vína. Tanin je v chuti výrazný, harmonicky doplněný o výraznou stopu chuti lesních plodů. Víno má dlouhotrvající elegantní, sametovou dochuť na patře.

Vhodné k: červená masa, omáčky, Zvěřina, zrající sýry; skopové, pikantní jídla asijské kuchyně

Podávat při teplotě: 16°C - 18°C

Kategorie vína: DOC, Alkohol: 14 % obj., Lahev: 0,75 lt, Klima:středomořské,Půda:písčitá hlína

suché červené víno

FALCOARIA Grande Reserva Red je výtečné cuvée z odrůd dozrávajících na samostatných až 100 let starých vinicích v kraji Ribatejo, region Almeirim v Portugalsku.

První část doby fermentace moštu proběhne již při tradičním a starodávným šlapání hroznů v otevřených tancích. Následně je obsah tanků přečerpán do betonových kádí, kde pokračuje proces fermentace moštu ve styku se slupkami po dobu 15 dnů při kontrolované teplotě. Po ukončení procesu fermentace je víno školeno 85% v nových francouzských dubových sudech, 15% v již jednou použitých po dobu 18 měsíců. Následně je vybráno nejlepších 23 sudů, ze kterých víno není přefiltrováno a je stabilizováno prodloužením doby ležení v sudech.

Výsledkem vyjímečného výrobního postupu je jedinečné, skvostné atělnaté víno s velikým potenciálem, jenž dokládá mistrovství a znalosti portugalských vinařů. Nepřehlédněte jej, stojí za vaší pozornost.

Výrobce: Casal Branco-Sociedade de Vinhos S.A., Quinta do Casal Branco - E.N. 118, Km 69, 2080-187 Almeirim, Portugalsko

Alergeny

Obsahuje siřičitany

Složení a informace

akce0

Odeslat honocení produktu